Блогерај

 

Зошто на тинејџерите им е потребен пилатес: Врската помеѓу умот и телото
Блог

Зошто на тинејџерите им е потребен пилатес: Врската помеѓу умот и телото

Дали сте свесни за врската ум/тело кога бевте тинејџер? Што ти значи тоа? Толку многу од нас лебдат низ нашите…
Read More
Пилатес и сколиоза
Блог

Пилатес и сколиоза

Пилатес и сколиоза Според Националната фондација за сколиоза, сколиозата (искривеност на ‘рбетот) погодува околу 6-9 милиони луѓе во Соединетите држави….
Read More
Што се стрии и како против нив
Блог

Што се стрии и како против нив

Стриите се оштетувања на кожата во облик на тенки или дебели линии, долги десетина сантиметри кои настануваат при нагло и…
Read More
Со вкусно какао против анемија
Блог

Со вкусно какао против анемија

Рецептот кој го предлагаме денес е доказ дека лековите може да бидат и вкусни. Овојпат, ќе се посветиме на анемијата….
Read More
Сонот игра неверојатна улога во мисијата за здрав имунолошки систем
Блог

Сонот игра неверојатна улога во мисијата за здрав имунолошки систем

Научна студија покажа дека луѓето кои спијат пет или помалку часа во текот на едно деноноќие имаат 17 отсто поголеми…
Read More
Што се случува со телото кога седите повеќе од 3 часа дневно?
Блог

Што се случува со телото кога седите повеќе од 3 часа дневно?

Живееме во време што бара од повеќето од нас да седиме на стол 8 или повеќе часови на ден, што…
Read More
Зошто е потребно кожата да биде добро хидрирана
Блог

Зошто е потребно кожата да биде добро хидрирана

Кога кожата е добро хидрирана, станува поздрава и се враќа еластичноста. Делумно ефектите се должат на хијалуронската киселина чија улога…
Read More
Scroll to Top